Otázky a odpovědi

 • Jaké sklo je nejvhodnější jako kuchyňská zástěna?

  Pro obklad do kuchyňských linek doporučujeme sklo 6mm kalené. V případě menších skel o délce do 2000mm může být i sklo o síle 4mm kalené - tvrzené.

 • Jak nejvíce dlouhé sklo uděláte v celku?

  Naše firma dodává sklo o délce maximálně 3200mm v jednom kuse. V případě požadavku delšího skla musí být realizace z více kusů. Napojení skel je nenápadné. Hrany skel jsou přiraženy k sobě a v případě grafického motivu je přechod plynulý.

 • Do kterých okresů, nebo krajů dodáváte?

  Realizace provádíme po celé České republice, bez omezení.

 • Můžeme si dát do kuchyně jako obklad sklo netvrzené, když máme elektrickou varnou desku?

  Sklo nekalené si dát můžete, ale určitě Vám doporučíme raději využít nabídky kaleného skla. Sklo je opravdu mnohonásobně odolnější, než sklo nekalené. Hlavně v případě pokud máte otvory na zásuvky určitě doporučíme kalit. V této oblasti nekalené sklo rádo praská.

 • Prosím, jak se grafo sklo montuje, je sklo průsvitné, musíme stěnu pod sklem malovat?

  Ne sklo s grafickým motivem, popř. jednobarevné sklo nepropouští světlo. Aplikace se provádí pomoci lepícího tmelu, proto podklad pro lepení nemusí být hladký, stačí hrubá omítka s minimální nerovností. Podklad pro lepení musí být dobře vyschlý a nesmí být mastný.

 • Jak kvalitní fotku musím dodat, když chci na sklo svůj motiv?

  Grafik požaduje 300dpi/cm2. Samozřejmě čím lepší bude kvalita fotky, tím lepší bude výsledek.

 • Zašlete mi nějaký náhled, jak bude sklo s obrázkem vypadat?

  Před každou realizací zasíláme zákazníkovi grafický náhled k potvrzení. Fotka je zasazena do zaměření, takže zákazník před výrobou vidí, jak grafické sklo bude v reálu vypadat. Pokud zákazník s náhledem souhlasí, zasíláme zakázku do výroby. V případě požadavku úpravy grafického motivu ze strany zákazníka, vizualizaci upravíme a až po konečném potvrzení zákazníkem jde sklo do realizace.

 • Co máme dělat, kdybychom chtěli vidět přesnou barvu, jak bude sklo vypadat v reálu?

  V tomto případě Vám před zadáním zakázky do výroby zašleme vzorek o rozměru +- 30x30cm s výřezem grafiky z požadovaného náhledu.

 • Chtěla bych si nechat udělat skleněný obklad stěny v ložnici. Ale stále se nemohu rozhodnout pro motiv, jestli les, nebo nějakou vlnu. Můžete mi poradit?

  V tomto případě Vám nabídneme možnost vyhotovení více náhledů. Tři vizualizace v případě uzavření zakázky jsou zahrnuty v ceně, pokud se nemůžete rozhodnout mezi více grafickými motivy, za každý další kus se doplácí 400,-Kč

 • Dobrý den, měl bych zájem o skelněné obklady do novostavby. V horním patře bych chtěl vytvořit dekoraci do koupelny, mezi obklad a další sklo bych chtěl do kuchyně. Budu platit u každé zakázky dva krát zaměření a dopravu?

  Pokud se skla budou zaměřovat a montovat najednou tak určitě budete hradit tyto položky pouze jednou.

 • Děláme dceři nový dětský pokoj a hodně se mi líbí barevné skleněné magnetické sklo, které předpokládám, že se dá využít také jako tabule na psaní. Ale bohužel jsme rozměrově omezení a nevím jak a kam toto sklo umístit.

  Ano, máte pravdu magnetické sklo je možné využít také na psaní. Prakticky slouží jako skleněná magnetická tabule. Díky zakázkové výrobě Vám vyhotovíme rozměr jaký požadujete. Můžete mít sklo jednobarevné dle naší nabídky barev, nebo také magnetické sklo s grafickým motivem. Co se týče umístění pro nedostatek místa. Sklo může být napevno nalepené na stěně nad psacím stole, nebo můžete dceři udělat magnetický obklad stěny za postelí, další možnost je zakomponovat magnetické sklo do šatní skříně. Nalepit na dveřní křídla otvíravé, pokud máte posuvné dveře, sklo je možné vsadit do hliníkových posuvných rámů, které jsou určené pro šatní skříně. Další možnost mě napadá nalepit magnetické sklo na vstupní dveře.

 • Jaké čisticí prostředky můžu použít na skleněnou zástěnu?

  Jelikož grafika či uni barva je aplikovaná ze spodní strany skla, tak na údržbu a čistění můžete použít cokoli. Jar, jemný písek, jemnou drátěnku, škrabku na sklo, savo, přípravky k leštění skla…

 • Musím sundávat starý obklad, nejde sklo lepit na to?

  V případě, že stávající keramický obklad pevně drží a není nikde uvolnění, není nutné jej sundávat. Samozřejmě v případě zaměření technik určí, zda je nutné či nikoli.

 • Mám od Vás skleněný obklad v kuchyni a stěhuji se. Chci si vzít i kuchyň včetně grafo zástěny prosím o informaci, jestli půjde sklo odlepit?

  Ano, sklo je možné zdemolovat. Prosíme o kontaktování min. týden před termínem stěhování a dohodneme termín. Určitě demontáž přenechejte naší firmě.

 • Kolik stojí takové sklo na obklad stěny?

  Prosíme zaslat na náš email, nebo přes formulář naších stránek poptávku. Zadejte předběžné rozměry, počet otvorů a město realizace. Následně Vám rádi vyhotovíme nezávaznou cenovou nabídku.

 • Přemýšlíme, že si pořídíme sklo za kuchyňskou linku, kterou nám bude stolař montovat asi za čtyři týdny. Bohužel nemáme žádnou představu. Nabízíte i poradenství? Děkuji

  Ano, velice rádi Vám sklo do kuchyňské linky dodáme. Kontaktujte nás mailem, nebo telefonicky a dohodneme podrobnosti.

 • Sháním jednobarevné sklo lacobel ve fialové barvě, ale sklenářství mi takovou barvu nenabídlo. Je možné koupit u Vás.

  Sklo ve fialové barvě Vám vyrobíme na zakázku za velice příznivou cenu. Máme v nabídce několik odstínů.

 • Dostali jsme kontakt od kamaráda, že dodáváte skleněné obklady do kuchyně. Jakým způsobem můžeme u vás zadat zakázku?

  Využijte prosím poptávkového formuláře na naších webových stránkách www.graficke-sklo.cz, následně Vás budeme kontaktovat a předáme si informace o provedení zakázky.

 • Dobrý den, máme zničený obklad v kuchyni za sporákem, líbí se nám sklo s obrázkem, můžete nám poradit.

  Pokud máte zničenou pouze plochu za varným centrem, pro jednoduché zakrytí a obnovu je vhodná skleněná deska za sporák, která se vyrábí přímo na požadovaný rozměr, nebo v nabídce máme i standardní rozměry.

 • Měla bych zájem o grafosklo za kuchyňskou linku do žluté barvy, asi nějakou vlnu. Máte takové vzory v nabídce?

  Ano, motivy můžete vybírat ve fotobankách uvedených na našich web stránkách.

 • Skleněná deska za kuchyňskou linku je vhodná za plynový sporák?

  Skleněný obklad za kuchyňskou linku je možné umístit za plynové varné centrum za předpokladu, že použijeme kalené sklo ( tvrzené). Následně při užívání by plamen neměl zasahovat dlouhodobě přímo na sklo, stačí plamen udržovat pod hrncem.

 • V televizi jsem viděla grafosklo do kuchyně s funkcí magnetického skla. Je možné u vás sklo také vyrobit tak, aby bylo magnetické.

  Tato možnost tady je. Velice praktické a čím dál více poptávané grafické sklo podlepené magnetickým plechem. Při použití extra silného magnetu si na sklo připnete vzkazy, recepty …